Blog Petra Rozkošného

TÝDEN.CZ

23. 10. 2018
Rubrika: O penězích

Vědecký ověřený způsob jak vydělávat více při menším pracovním nasazení

Autor: Petr Rozkošný

14.08.2015 09:15

7 z 10 lidí se cítí být unaveno prací a jen stěží si dokáže představit, že by se měli k vyšším příjmům dopracovat vyšším pracovním nasazením. Jde to ale i jinak? Ano, jde! Stačí „pouze", když začnete řídit svůj čas. Tedy tak to alespoň vyplývá z vědecké studie Theresy Hof Macan a Camily Shahani, které zjistily, že lidé řídící svůj čas:

  • podávají vyšší výkon
  • jsou více spokojeni s životem
  • jsou více spokojeni v zaměstnání
  • jsou méně náchylní k psychosomatickým nemocem

Lidé, kteří si osvojili konvenční metody time managementu (stanovování cílů a priorit, plánování času, vnímání času a jeho kontrola, zvládání chaotických situací), rovněž pociťují nižší pracovní vytížení, menší míru únavy z práce a vidí optimističtěji svoje vyhlídky do budoucnosti (v soukromém i pracovním životě).

Pokud si tedy začnete stanovovat priority a řídit svůj čas, je úspěch téměř zaručen. Důvodem, proč se odhodlat do osvojení si technik time managementu, může být i to, že stejné metody využívá i 7 z 10 podnikatelů či řídících pracovníků, které si na každý den stanoví priority, časovou dotaci jim věnovanou a objem práce, který každý den mají zvládnout. V USA údajně kupuje 95 % knih o time managementu a osobním rozvoji 5 % populace!

Význam time managementu a plánování pro businessmany potvrzuje i aktivita uživatelů CRM systémů, která je nejvyšší v neděli večer (podnikatelé si plánují aktivity na nadcházející týden) a v pokročilých odpoledních hodinách, kdy si podnikatelé revidují úkoly (uzavírají dokončené úkoly).

 

Aktivita uživatelů CRM systému společnosti Raynet

 Zdroj: raynet.cz

 

Pokud tedy chcete zlepšit svoji finanční situaci (zde je důležité, aby Váš pracovní výkon koreloval s výší odměny) a zvýšit pocit štěstí z práce, začněte tím, že si každý večer napíšete na papír seznam úkolů, které máte splnit nadcházející den, tyto úkoly si seřaďte dle priorit a přiřaďte k nim i časovou „dotaci".  Pokud uvidíte, že Vám splnění všech naplánovaných úkolů bude trvat např. 10 hodin, budete ráno méně vystresovaní z toho, že veškerou potřebnou práci nemůžete stihnout. Pokud během své práce běžně pracujete s počítačem, nebo máte po ruce chytrý telefon, můžete k plánování času využít některou z aplikací, počínaje kalendářem, přes poznámkový blok, „krabicový" CRM systém až po vlastní řešení.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Petr Rozkošný

Bloguji o tom, co mě zaujalo.
Rozkosny_Petr.jpg
Oblíbenost autora: 5.75

O autorovi

Šéfredaktor webu Penizenavic.cz, přispěvatel webů Kurzy.cz, Měšec.cz, Finance.cz a dalších předních českých finančních serverů.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031